Gözünüz Aydın, Hayırlı Eş Duası Özel Bir Uygulama

Hayırlı Eş Duası ile Gönlünüz Mutluluğu Tadacak

Cenabı Hak, Hazret-i Adem’i yarattığı zaman onun eş ihtiyacını gidermek ve ona hayat arkadaşı olması için Hz Havva’yı da yaratmış ve onunla teselli olmasını sağlamıştır.

  • Bu konuda İslam alimleri kadınla erkeğin birbirinin elbisesi olduğu ifadesini kullanırlar ve bu hususta beyan edilen ayetleri de dile getirirler. Dolayısıyla hayırlı eş duası da bu bağlamda bir ihtiyaç haline gelir, nitekim bu duanın (yani hayırlı eş duasının) Hz Adem’den beri aktarılan ve tatbik edilen bir dua olduğu da bildirilir.

Nitekim Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam da diğer peygamberlerin kendilerine bu konuda danışan ve müracaat eden kişilere hayırlı eş duası olarak bu duayı bildirdiğini ve bu tavsiyeler doğrultusunda birçok kişinin hayırlı eşe sahip olduğunu beyan buyurmuşlardır.

  • Bu önemli bilgileri aktardıktan ve çok önemli hatırlatmaları yaptıktan sonra, şimdi hayırlı eş duasının hangi şekilde olduğunu ve nasıl okunması gerektiğini detaylandırmaya ve gözler önüne sermeye çalışalım:

Kişi, hayırlı eş duası olarak sunulan şu sözcükleri ezberlemeli ve ardından da aşağıdaki ifadeleri harfiyen uygulayarak hayırlı ve güzel bir eş sahibi olmaya çalışmalıdır.

Hayırlı Eş Duasının Sözcükleri ve İfadeleri Şunlardır

“Rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ.”

Hayırlı eş duası olarak sunulan bu ifadeleri ezberlemek, İslam alimleri tarafından bildirilmiş ve kişinin bu duayı yapma aşamasında mutlaka ama mutlaka bu ifadelerle amel etmesi gerektiği de bilhassa vurgulanmıştır.

Aynı zamanda şu işlem basamaklarının da düzgün bir biçimde gerçekleştirilmesi ve uygulanması gerektiği de yine beyan edilmiştir:

  • Kişi, yanına 1 adet siyah iplik ve 1 adet de beyaz iplik almalı, zira hayırlı eş duasında bu siyah iplikle beyaz iplik olmazsa olmaz malzemelerden ve materyallerden ikisidir.

Bu iki ipliği alıp sessiz bir yere geçmeli ve gözlerini kapatıp daha önce ezberlemiş olduğu yukarıya alınan hayırlı eş duası sözlerini bu ipliklerin üzerine üçer defa okunmalı.

İlgili Yazı: Zor Durumda Okunacak Dualar, Sureler, Esmalar

Yani toplamda 3 defa siyah ipliğe ve 3 kez de beyaz ipliğe olmak şartıyla 6 defa hayırlı eş duasının okunması gerekmektedir.

Bu ifadeler okunduktan ve eksiksiz bir şekilde yanlışsız bir telaffuzla telaffuz edildikten sonra, kişi, siyah ipliği beyaz ipliğe bağlamalı ve bu bağlama aşaması bittikten sonra da bu iki materyali önüne yerleştirip üzerine 23 defa Ya Vedud esmasını okumalı, ardından da şunları söylemedi:

  • “El Vedud esmaül hüsnasının bereketi ile kapını ısrarla çalmaktayım ve senin insanlara merhametinin sınırsız olduğunun idrakinde olan bir kul olarak hayırlı eş duası ile sana yönelmekteyim. Senin varlığından gayrı bütün mevcudiyetler boştur ve bütün varlıklar helak olup gidecektir. Bütün insanlara tatmin duygusunu ve selamet hissini yaşatarak onları mutluluk içerisinde bir ömre aday kılan varlığının bereketi için, gönderdiğin peygamberlerinin yol göstericiliği ve rehberliği eşliğinde adım atan ve daima şaşırmadan yürüyen güzel kalpli insanların hatırı için, gönderdiğin rehber ve kılavuz kitapların eşliğinde selamet yolculuğuna çıkan ve bu dünya kervansarayında güzellikler içerisinde yaşama ve yaşatma duygusunu tadan güzel ve kıymetli insanların hatırı için, bana hayırlı eş duasının anahtarını ver. Bu siyah iplikle beyaz ipliğin birbirine bağlanması gibi, bizi de birbirimize bağlayarak hoşnutluk ve güzellik içerisinde yaşat, amin.”

Bu uygulama, doğru dürüst bir şekilde yapılıp ipliklerin üzerine yukarıdaki sözcükler okunduktan sonra, hayırlı eş duasının son aşaması olarak elinizdeki siyah iplikle beyaz ipliği düzgün bir şekilde birbirine bağlanmış vaziyette gözlerden uzak bir yerde saklayıp ya da yanınızda, cüzdanınızda veya cebinizde taşıyarak uygulamayı bitirebilirsiniz.

  • Burada şu hatırlatmanın önemli olduğunu düşünüyoruz: Bu ipleri yanınızda taşımanız halinde başka insanların görmemesini temin etmeniz gerekir; aynı şekilde bu siyah iplikle beyaz ipliği yanınızda taşımayıp korunaklı bir yerde saklamanız durumunda da yine bu ipleri başka insanların gözünden uzak bir mekanda ve kuytu bir köşede bulundurmanız şarttır.

Evet, hayırlı eş duası olarak aktarılan bu uygulama birçok insana fayda sağladığı gibi sizin de hayalinizdeki eşe ulaşmanıza vesile olur temennisiyle yazımızı bitiriyoruz ve şu tavsiyeyi de sizinle paylaşıyoruz:

Bundan sonra Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı'nın müthiş duaları sayesinde muradınıza kavuşacaksınız. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, yaşamınıza anlam katacak.

Buraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murâd Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Gözünüz Aydın, Hayırlı Eş Duası Özel Bir Uygulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön