Büyü Kitabı Okuyanlar 7 Korkunç Riskle Yüzleşmek Zorundadır

Büyü kitapları günümüzde de büyük rağbet görüyor

Büyü, varlığı kutsal kitaplarda da geçen oldukça etkili bir güçtür. İslam dini de dahil olmak üzere bütün büyük dinlerde büyü, haram kabul edilmektedir. Çünkü bu güç Allah’a şirk koşmak anlamına gelir ve insanlar için korkunç riskler taşımaktadır.

Okuyan kişileri büyük riske sokmasına rağmen büyü kitapları günümüzde de yaygın biçimde ilgi görmektedir. İnsanlar tüm riskleri göze alarak büyü yardımıyla hayatlarına yön vermeye çalışmaktadır.

Peki büyü kitaplarına müracaat eden insanları bekleyen korkunç riskler nelerdir? Kişi hayatının belli dönemlerinde hangi sıkıntılarla karşılaşmak zorunda kalacaktır.

Yapılan büyünün türüne ve tesirine bağlı olarak yüzlerce farklı risk ortaya çıkabilir. Aşağıda bu risklerin en yaygın görülen 7 tanesi hakkında bilgiler verilmiştir:

Büyü kitabındaki uygulamanın yön değiştirmesi

Büyü kitaplarında çok farklı konularla alakalı büyüler vardır. Ancak bu eserlerde aşk büyüleri, intikam büyüleri, soğutma büyüleri gibi üst başlıklar yoktur. Büyüler peş peşe sıralanmıştır. Bu nedenle bir büyü kitabında aradığını bulmak oldukça zordur.

Büyü kitaplarının bu düzensiz yapısı okuyucuların zorlanmasından çok daha ciddi bir risk barındırmaktadır. Bu risk “büyünün yön değiştirmesi”dir. Bir büyü yön değiştirdiğinde asıl amacından sapar ve alakasız bir amaca hizmet eder. Mesela aşık etme amacıyla yapılan bir büyü yön değiştirirse kişinin intihar etmesine neden olabilir.

Büyüler genellikle kendilerinden bir önceki ve bir sonraki sayfada bulunan büyülere doğru yön değiştirir. Bunun sebebi ise büyülerin tılsımının birbirine karışmasıdır. Çünkü büyü kitaplarında büyünün tesir göstermesi için yazıların okunması gerekmez. İlgili sayfanın açılmış olması büyünün etkilerinin görülmesi için yeterli olmaktadır.

Nazarın kişiye her zamankinden daha güçlü biçimde tesir etmesi

Nazar, Peygamber Efendimizin varlığı hakkında hadisler söylediği şer bir güçtür. Bu itibarla nazarın varlığına inanmak gerekir. Ayrıca nazarın olumsuz tesirlerine karşı kendi şahsını ve sevdiklerini korumak da büyük önem taşır.

Büyü yaptırmak ise kişiyi nazara karşı daha savunmasız yapar. Eğer kişi büyü yapmak için çeşitli faaliyetlerde bulunmuşsa bilmelidir ki nazarın kendisine zarar verme ihtimali çok yüksektir.

Büyünün vaktinden önce veya vaktinden sonra tutması

Yapılan bir büyünün tam vaktinde etkisini göstermesi büyük önem taşır. Çünkü yaşam her gün hızlı biçimde değişmektedir. Eğer bir büyü tam vaktinde tesir göstermezse yaptıran kişiye fayda sağlamaz aksine ciddi zarar verir.

Büyülerin vakitsiz tutması ile ilgili en ilginç örnekler ayırma büyülerinde yaşanmaktadır. Bazen aileler çocuklarının sevgililerini kendilerine layık bulmaz ve büyü kitaplarındaki ayırma uygulamalarını dener. Ancak büyünün herhangi bir etkisi görülmez. Zamanla aile çocuğunun sevgilisini benimser. Evlilik gerçekleşir. Hatta çocuklar olur ve mutlu bir aile ortamı görülür.

Yıllar önce yapılan ve tesirsiz olduğu zannedilen büyü birdenbire tesir göstermeye başlar. Eşler birbirinden soğur. Ciddi sorunlar yaşanır ve çocuklar için kötü anılar hafızaya kazınır.

Okumak İsteyebilirsiniz: Soğan Büyüsü

Büyü bedelinin kişinin çocuklarından çıkması

Her büyünün bir bedeli vardır. Bu bedel bazen para, bazen vakit kaybı bazen de kaza-beladır. Ancak bilinmelidir ki büyü yaptıran kişi eninde sonunda bu bedeli ödeyecektir. Ancak nadir de olsa bazen bizzat büyü yaptıran kişi yaşamında herhangi bir bedel ödemez. Onun yerine çocukları sıkıntı çeker. Ancak büyü yaptıran kişi çocukları ağır bedeller öderken hala hayattadır ve bu durumdan ötürü büyük vicdan azabı çekmektedir.

Büyü kitabında geçen hüddamın büyü yaptıran kişiye aşık olması

Aşık etme ve kendine bağlama büyülerindeki en büyük risk büyüde kullanılan hüddamların insanlara aşık olmasıdır. Hüddamlar, cin taifsinden varlıklar olup özel hayatla ilgili büyülerin tutmasını sağlamaktadır.

Ancak büyü yaptıran kadın veya erkeklere bazen hüddamlar aşık da olabilmektedir. Aşık olan bir hüddam, aşık bir insandan çok daha tehlikeli olabilmektedir. Çünkü hüddamlar sevdiklerini kimseye kaptırmayacak kadar inatçı varlıklardır.

Büyü yaptıran kişinin basiretinin bağlanması

Basiret kelimesi “gerçekleri görme yeteneği” demektir. İnsanlar özel yaşamlarında ve maddi hayatta bu yetenekleri sayesinde ayakta kalmaktadır. Çünkü günlük yaşamda doğru karar verme yeteneğine sahip olmak büyük önem taşımaktadır.

Büyü kitaplarındaki büyülere başvuran insanlar ise bu yeteneklerin büyük ölçüde kaybederler. Bir türlü mantıklı karar alamayan kişi, verdiği kötü kararların sonuçlarına katlanmak zorundadır. Yani kişi adeta kendi başına bela olur. Sanki gözünde bir perde vardır ve gerçekler kendisinden gizlenmiştir. Hal böyle olunca umutsuzluk ve başarısızlık kaçınılmaz olmaktadır.

Büyü kitabına başvuran kişilerin büyük günaha girmesi

Büyü yapmak dinen caiz değildir. Kutsal kitabımızda ve Peygamber Efendimizin hadislerinde büyü kesin bir dille yasaklanmıştır. Büyük alimler de büyü yapmayı “7 büyük günahtan biri” kabul etmektedir.

Bu gerçeğin farkında olmak ve her türlü büyü uygulamasından uzak durmak büyük önem taşımaktadır. İsteklerinin gerçekleşmesini isteyen müminler büyülere başvurup günaha girmek yerine duaların muazzam gücünden faydalanmalıdır.

Unutulmamalıdır ki büyü yapmak şeytani, dua etmek ise Rahmani bir çabadır. Büyülere başvurup büyük riske girmek yerine duaların feyzinden yarar görmeye çalışmak elbette ki çok daha isabetli bir tercih olacaktır.

Bundan sonra En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın müthiş duaları sayesinde aşkınıza ulaşacaksınız. Aşağıda okuyacağınız yorumlar, yaşamınıza anlam katacak.

Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumların bir kısmı:

İnternette daha bunun gibi yüzlerce yorum bulunuyor.

 

Büyü Kitabı Okuyanlar 7 Korkunç Riskle Yüzleşmek Zorundadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön